Оштро перо

pero
Оштро перо

Библиотека „Мали принц“, Основне школе „Момчило Живојиновић ове школске године први пут учествује на такмичењу под називом "Оштро Перце". "Оштро перце" је програм образовног и такмичарског карактера реализован први пут у нашој школи ове школске године.

Такмичење се спроводи током читаве школске године, од октобра па све до завршног сусрета у мају месецу. Овогодишњи програм и концепт такмичења посвећен је Бранку Ћопићу.

Комбинацијом традиционалног и електронског учења  подстакли смо ученике да читају дела савремене дечје књижевности, размишљају и причају о прочитаним књигама, пишу критичке приказе и праве трејлере. Ученици самостално и тимски тумаче књижевна дела, негују културу читања и схватају улогу и значај књижевне критике.

И што је најважније од свега, одлични су у томе!