Момчиловци на Фестивалу науке 2013.

5.12.2013. године изведена је посета „Фестивалу науке“. На излет је ишло 98 ученика од 5. до 8. разреда (највише петака и шестака). Возила нас је младеновачка „Ласта“ у два аутобуса. Пошли смо испред школе у пола 10. Прво смо обишли бившу робну кућу „Клуз“ испод „Београђанке“. Ту смо могли да видимо разноврсне изложбе, поставке и занимљиве експерименте и симулације из разних области. Следи само део онога што смо видели и у чему смо учествовали.

После робне куће „Клуз“ присуствовали смо научном шоу „Разоткривање суперхероја“ научне екипе из Естоније. Видели смо гасне експлозије, експерименте са ватром и хемикалијама. Посетили смо и трећу локацију „Фестивала науке“ у згради „Еуросалона“. Ту смо присуствовали различитим радионицама и демонстрацијама. Неизбежна је била посета „Мекдоналдсу“. Са ове научне експедиције смо се вратили око пола 7. Са великим нестрпљењем ишчекујемо следећи, осми, „Фестивал науке“.