Посета млекаре "Границе" биолошко-еколошкој секицији

graniceЕколошка секција је позвала у госте представнике млекаре "Границе" и они су се веома радо одазвали. Тема је била "Утицаји човекових активности - пољопривреда" и еколошка секција је желела да оствари сарадњу са предузећима из Младеновца која могу да помогну у реализацији ове теме.

12.02.2014.године угостили смо директорку и главног микробиолога овог предузећа, можда и најзначајнијег у Младеновцу и околини. Око 50 ученика, чланова еколошке секције и других заинтересованих ученика, имали су прилике да виде презентацију која се односила на производњу јогурта, као најважнијег граничког производа и то од прикупљања млека до испоруке у продавнице. Након тога су ученици могли да постављају питања о самој презентацији и о свему шта их је занимало о раду млекаре. Питања су била веома занимљива, а гошће су се максимално потрудиле да одговоре на њих. Деца су могла да се почасте граничким јогуртом, а добила су и распоред часова.

Много смо научили , уживали смо у дружењу и од срца се захваљујемо млекари  "Границе" на сарадњи.