Историја

Излет историјске секције

Чланови историјске секције су 11. октобра ишли на свој јесењи излет.

img 0020Обишли смо средњовековну тврђаву у Смедереву, где смо уз вођство стручног водича сазнали када је овај град и зашто подиглнут. Ова посета је нарочито била битна за ученике шестог разреда, који ове године уче средњовековну српску историју. Након обиласка тврђаве, отишли смо до пешачке зоне у центру Смедерева, где смо имали слободно време за шетњу.

img 0052После Смедерева, пут нас је одвео у Пожаревац и обилазак Народног музеја овог града. Пожаревачки музеј је веома важно склониште за све археолошке ископине из оближњег Виминацијума, најважнијег античког налазишта на територији Србије. Како је обилазак Смедерева био нарочито важан шестацима, тако је музеј у Пожаревцу био права посластица за наше петачиће!

img 0058Треће стајалиште био је манастир Горњак на обали реке Млаве. Mанастир је подигнут у другој половини 14. века, као задужбина кнеза Лазара Хребељановића. Како је дан био леп и сунчан, ученици су након посете манастиру имали слободно време за шетњу и игру у природи.

У Младеновац смо се вратили око 20 часова. Остатак фотографија можете погледати у нашој галерији.