Рецитаторска секција

Једна реч може имати много значења, а које ћемо јој значење дати - питање је нашег умећа да владамо једном од највећих уметности - уметношћу говора. Рецитаторска секција може да уђе у тајне ове уметности и да пружи креативно испољавање младих - њихове маште, мисли, осећања, воље и карактера.

Часови рецитовања су, стога, права светковина речи и могу бити веома забавни.

Чланови наше секције су:

Немања Веђић 5/6, Јована Ивковић 5/6, Огњен Јовановић 5/6, Марко Радичевић 5/6, Николета Величковић 5/7, Павле Јанковић 5/7, Теодора Миљковић 5/7, Јован Мосуровић 5/7, Јована Павић 5/7, Марија Стефановић 7/3, Немања Миловановић 7/3, Мартин Недељковић 7/3, Ивана Милосављевић 8/1, Ана Игњатовић 8/1, Исидора Прокић 8/2, Мина Живанчевић 8/2 и Александар Вујчић 8/3.

Подстичући ученике да проуче садржај изабраних стихова и одреде начин интерпретације, сви заједно стварамо пријатну атмосферу уз аплаузе, шале и песму. Похвале и награде рађају жељу да се понови успех и изазивају одушевљење и свест о сопственим вредностима.

Ако желите да се дружите са нама, придружите нам!

Наставнице српског језика,

Мира Прешић и Снежана Сотировски